Noc kostelů 2013

V pátek 24. května 2013 se již počtvrté v rámci Noci kostelů otevřou chrámy a modlitebny v celé České republice. Jednotlivé farnosti, sbory či řády přivítají večer v otevřených kostelech návštěvníky bohatým programem. Také více než 160 kostelů a modliteben devíti křesťanských církví se do Noci kostelů zapojí v brněnské diecézi. K zajímavým bodům programu budou patřit výstavy, přednášky či interaktivní programy pro děti připomínající 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu. Např. expozice liturgických a uměleckých předmětů v brněnském kostele sv. Tomáše pod názvem Cyrilometodějské doteky či poznávací hra pro děti v katedrále sv. Petra a Pavla s názvem Cyrilometodějská mise. Naše farnost se letošní Noci kostelů nezúčastní – bude pouze obvyklá večerní mše svatá v 19.00 hodin a po ní bude hodinová tichá eucharistická adorace. Zájemci mohou navštívit kostely v blízkém okolí – Těšany, Moutnice, Telnice, Blučina, Újezd u Brna, Klobouky, Krumvíř, Hustopeče, Uherčice,  Vojkovice, Velké Pavlovice, Zaječí, Mikulov,… a samozřejmě Brno. Podrobné informace jsou na www.nockostelu.cz.

Do Šitbořic zveme v pátek 31. května na Noc Žalmů která začne po večerní mši svaté od 20.00 hodin v kostele.