Adventní koncert

Dne 13.12.2007 v 17:00 hodin se bude konat v našem kostele Adventní koncert souboru SOLIDEO.

Severočeský soubor (je z Děčína) se specializuje na přednes instrumentální a vokální hudby gotické, renesanční a barokní. Prováděné skladby jsou z období 12.- první poloviny 18. století. Na svých koncertech využívají dobové hudební nástroje. Posluchačům se tak dostává hodnověrný sluchový a zrakový obraz prováděných skladeb. Soubor vystupuje v dobových kutnách, které ještě podtrhují snahu umělců o co nejvěrnější zprostředkování dobové hudby. Koncerty jsou také velmi zajímavé stálým střídáním hudebních nástrojů. Program koncertů je sestaven tak, aby koncerty byly vhodné pro všechny posluchače i pro ty méně zkušené.

Adventní koncert souboru SOLIDEO předkládá posluchačům adventní hudbu středověku a baroka z Čech, Itálie, Španělska, Rakouska a Německa. Pro tuto hudbu je velmi vhodné prostředí kostelů a tak věříme, že i nás v našem kostele čeká krásný zážitek.

Jménem sociální komise a KLASu srdečně zve Jaroslava Krušinová.